MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Miejskie uroczystości zorganizowane w Regionalnym Centrum Kultury z okazji Dnia Edukacji Narodowej wsparliśmy dziś obsługą cateringu.  

 


KALAMBURY

Potrafimy bez użycia mowy zobrazować i odczytać znane przysłowia! W tegorocznych kalamburach po zaciętej walce w dogrywkach wygrała drużyna z klasy II d, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy II a, a trzecie z I c.
Gratulujemy wszystkim drużynom! :)

Więcej zdjęć tutaj


SZLACHETNA PACZKA

Szanowni Państwo, na prośbę Liderki Sylwii Pietroń, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie w programie "Szlachetna paczka", która już 15 rok ma okazję wspierać najbardziej potrzebujące rodziny zarówno w powiecie kołobrzeskim, jak i na terenie całej Polski.
Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do zostania wolontariuszem tej szczytnej akcji.
Wszystkich chętnych zachęcamy do rejestracji na stronie superw.pl w zakładce dla wolontariuszy.
Dziękujemy za każde Wasze zgłoszenie i serdecznie zachęcamy do współpracy.


SPEKTAKL W BAŁTYCKIM TEATRZE DRAMATYCZNYM

04. października br. mieliśmy okazję obejrzeć spektakl autorstwa Juliusza Słowackiego w reżyserii Krzysztofa Galosa pt. "Balladyna" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie,  .
Duża scena, piękne kostiumy oraz znakomite kreacje aktorskie były wielkim przeżyciem.
Wyjazd sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


DZIKI ZACHÓD

28. września br. pojechaliśmy do Zieleniewa w ramach wycieczki poznawczej.  Dziki Zachód dostarczył na wielu wrażeń :)

Wycieczkę sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

FESTIWAL NAUKI NA POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ
Już po raz siedemnasty Politechnika Koszalińska zorganizowała Festiwal Nauki, zapraszając młodzież i dzieci z całego regionu. Dla wszystkich chętnych przygotowano wiele atrakcji. I my w tym roku dołączyliśmy do grona 'ciekawskich".
Na uczestników festiwalu czekały wykłady, eksperymenty, doświadczenia naukowe, wykładowcy gotowi odpowiedzieć na nurtujące pytania.
Wielkim przeżyciem, nie tylko dla nas, był efektowny pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi. Wysłuchaliśmy również wykładu wygłoszonego przez p. Michała Pelca nt. "Dopalacze-zagrożenia".
Dojazd autokarem do Koszalina sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

JESIENNA "ROWERÓWKA"

Po raz pierwszy po wakacjach ściągnęliśmy ze strychu rowery... Dokonaliśmy ich przeglądu i ruszyliśmy w drogę. W stronę...słońca i ...Dźwirzyna :)

Może do kolejnej wyprawy, organizowanej przez naszych wytrawnych szkolnych Cyklistów, zechcą dołączyć Koleżanki i Koledzy z klas pierwszych? Serdecznie zapraszamy.

Oferujemy porządną dawkę sportu, świetną zabawę i... smaczny posiłek regeneracyjny w fajnych okolicznościach przyrody. Sprawdźcie sami- fotorelacja w Wydarzeniach.


WYBRALIŚMY PRZEDSTAWICIELI RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym pełnić będzie Anna Budna z klasy II d. Zastępcami przewodniczącej zostali
Joanna Zalewska z klasy  III a i Adrian Jadczyk z klasy II a , zaś funkcję sekretarza objęła Iga Kubacka z II d.

Przewodniczącymi sekcji zostali odpowiednio:
sekcja organizacyjno-porządkowa: Michał Wawszczyk II b,
sekcja charytatywna:  Patrycja Gorczyca II a,
sekcja kulturalno-artystyczna: Agata Koperska kl. III d, 
sekcja fotograficzno-filmowa: Miłosz Marczyk kl. III a.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Małgorzata Misterek.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowo wybraną Radą do zakładki Samorząd Uczniowski.


UROCZYSTE OTWARCIE NOWO WYREMONTOWANEJ SALI GIMNASTYCZNEJ

18. września 2017 roku Pan Starosta Tomasz Tamborski dokonał oficjalnego otwarcia sali gimnastycznej po wykonanym w czasie przerwy wakacyjnej remoncie..

W trakcie remontu pomalowano ściany sali, dwie szczytowe ściany sali obłożono wykładziną; pomalowano ściany korytarza sali gimnastycznej i dwóch pomieszczeń nauczycielskich; wycyklinowano i pomalowano parkiet sali gimnastycznej oraz pomalowano pola do gry w piłkę siatkową i koszykową.

W pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej rozegraliśmy mecz  inaugurujący piłki siatkowej. Zmierzyły się klasy II B ("Mechaniki") i II C. Po zaciekłej walce wygrała w setach 2:0 klasa IIB. Gratulacje! :)


NOWE GODZINY PRACY ORAZ GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW PRZEZ KIEROWNIKA SZKOLNEGO PRAKTYCZNEGO, PEDAGOGA I PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi godzinami pracy i godzinami przyjęć interesantów przez kierownika szkolenia praktycznego, pedagoga i psychologa szkolnego. Szczegółowe informacje można znaleźć w menu/Nasza szkoła/Pomoc/Godziny pracy szkoły albo w BIP szkoły, w zakładce Dyżury.


WYBIERAMY NOWYCH PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 22.,25. i 27. odbędą się wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Kandydatów oraz informacje dotyczące wyborów znajdują się w zakładce Informacje/samorząd uczniowski oraz na szkolnym fb


UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Razem z Panem Tomaszem Tamborskim- Starostą Kołobrzeskim oraz Panem Antonim Szarmachem-Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu uroczyście rozpoczęliśmy uroczyście kolejny rok szkolny 2017/2018.
Witamy serdecznie nasze nowe Koleżanki i nowych Kolegów- z klas pierwszych - i wszystkim życzymy samych sukcesów!


DRIFTOWANIE DLA WOŚP!

Wczoraj kolejne osoby- tym razem Panie- korzystając z organizowanych w Koszalinie w Moto Parku zawodów o Puchar Bałtyku, wykorzystały bilety, które wylosowały w trakcie organizowanego w szkole Festynu z okazji 25. Finału WOŚP.

Przejażdżka driftowym wozem Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg to niesamowite przeżyciem!

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, że byliście z nami w Dniu Finału WOŚP.

Wiieeeeelkie dzięki dla przesympatycznej Ekipy Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg za znakomity pomysł i jeszcze lepszą organizację- macie Panowie naprawdę wielkie serducha!


Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (t.j. Dz.U.2015.971 ze zm.) Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu uruchomił Elektroniczną Skrzynkę Podawczą znajdującą się na Elektronicznej Platformie usług Administracji Publicznej.

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-urzednika/katalog-spraw/profil-urzedu/ZS2BIIIK_Kol

 - link działa tylko w przypadku osoby zarejestrowanej na platformie ePUAP2, posiadającej ważny Profil Zaufany.

- adres skrytki ESP na ePUAP2:  /ZS2BIIIK_Kol/SkrytkaESP

UWAGA: W celu złożenia wniosku za pośrednictwem platformy ePUAP konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP oraz kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub potwierdzonego Profilu Zaufanego (PZ).

Informacja, jak założyć Profil Zaufany dostępna jest tutaj:  

http://pz.gov.pl


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 można pobrać tutaj.

Uczniowie klas pierwszych zostaną poinformowani o przydziale do grup językowych we wrześniu- prosimy zatem o niedokonywanie zakupu podręczników do nauki języka obcego przed przydziałem do ww. grup.


WAŻNE! EGZAMINY POPRAWKOWE

Informujemy, że egzaminy poprawkowe odbędą się 28. sierpnia 2017 r., zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Harmonogram dostępny również w zakładce Egzaminy.


UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

I kolejny rok szkolny za nami. W piątek uroczyście podziękowaliśmy Nauczycielom, pożegnaliśmy się z Koleżankami i Kolegami, a Absolwentom życzyliśmy powodzenia na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodach!

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku :)

NA RATUNEK PUSTUŁCE

W imieniu mamy pustułki i jej pięknych dzieci  serdecznie dziękujemy sympatycznym kołobrzeskim Strażakom za błyskawiczną akcję ratowniczą. ❤️
Zaklinowane pisklę uratowane!


PYSZNIE, WESOŁO, PROFESJONALNIE- JAK ZAWSZE U NAS!


Dzisiaj reprezentacje uczniów klas 1a, 2a i 3a uczących się zawodu kucharz uczestniczyły w warsztatach gastronomicznych pod nazwą "Festiwal pierogów".
Pod okiem szefa kuchni Pana Piotra Buryło i zastępcy szefa Pana Macieja Jelenia z Wellness Hotel ProVita w Kołobrzegu wykonaliśmy fantastyczne ravioli ze szpinakiem, ricottą, skórką z cytryny, czosnkiem, oliwą z oliwek oraz parmezanem.

Warsztaty sfinansowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


PRACE W HOSPICJUM TRWAJĄ...

Wczoraj- 13. czerwca br. ponownie odwiedziliśy Hospicjum. Tym razem zabraliśmy się do konkretnej roboty: umyliśmy okna, parapety, drzwi oraz podłogi.
Przygotowaliśmy cztery pokoje dla pensjonariuszy...

"Brawo my!" :):):)


MIĘDZYNARODOWE FORUM EKOLOGICZNE

Nie mogło zabraknąć nas w czasie IV kołobrzeskiego ekologicznego forum- Eko Kołobrzeg '2017, promującego ekologiczną edukację oraz zdrowy styl życia.
Zwłaszcza w czasie drugiego dnia imprezy-parady rowerów :)

Po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie, przecież "rower to jest świat" :)


NASZE GŁOWACZEWO

To już siódmy sezon naszych prac na starym, polsko – niemieckim cmentarzu w Głowaczewie, którymi zawiaduje p. Tomasz Mróz.
Myśleliśmy, że już nic nie może nas zaskoczyć…

...a jednak zostaliśmy zaskoczeni nowymi odkryciami…


Podziękowania dla Sebastiana, Pawła, Michała, Bartka, Marcina.

Dobra robota Chłopaki!


REJONOWA OLIMPIADA WIEDZY O HONOROWYM KRWIODAWSTWIE

-  JESTEŚMY DOBRZY I W PRAKTYCE I W TEORII!

Dnia 06 czerwca 2017 r. odbyła się Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Nasza drużyna w składzie Iga Kubacka i Anna Budna (opiekun p. Małgorzata Łastowska) zajęła III miejsce.
Gratulujemy!


"BEZPIECZNE WAKACJE"

Prelekcja na temat „Bezpieczne Wakacje” przygotowana przez p. Daniela Kolasińskiego – przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w Kołobrzegu, 07. czerwca 2017 r.


SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Dziś, 07. czerwca obejrzeliśmy kolejny spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Przedstawienie profilaktyczne poruszyło problem przemocy psychicznej w grupie rówieśniczej i jego skutków.
Przedstawienie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

07. czerwca br., w ramach promocji Punktu Pośrednictwa Pracy dla Młodzieży w Kołobrzegu, odbyło się z doradczynią zawodową-p. Kamilą Wierzbicką na temat wejścia na rynek pracy.


WRZUĆ MIEDZIAKA NA ZWIERZAKA!

Dziś, 02. czerwca, zakończyliśmy szkolną akcję "Wrzuć Miedziaka dla Zwierzaka".
Przekazaliśmy dary dla zwierzaków z kołobrzeskiego schroniska zakupione za uzbieraną kwotę 321 złotych.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą cykliczną akcję :)

JAK NIE CZYTAM   J A K   C Z Y T A M!

Czytanie w jednym momencie. 1 czerwca o godz. 10.00 dołączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, JAK CZYTAM”.
127 osób zebranych na naszym boisku szkolnym w jednym momencie czytało dowolną książkę.
Czytajmy !!!


DZIEŃ SPORTU

Dzień Sportu rozpoczął się nieco pochmurnie, a potem zaczęło wiać i rozwiało bure chmury.
Słońce zatem nam dopisało, dopisały również świetne humory. W międzyklasowej rywalizacji zwyciężyli Mechaniki -klasa IB z wychowawcą T. Mrozem.
Nagrodą jest bilet wstępu na basen dla całej klasy. Gratulujemy i życzymy świetnej zabawy!


DRIFTOWANIE W RAMACH WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Adrian i Mateusz, korzystając z organizowanych w Koszalinie w Moto Parku zawodów o Puchar Bałtyku, wykorzystali bilety, które wylosowali w trakcie organizowanego w szkole Festynu z okazji 25. Finału WOŚP.

Znakomita pogoda, dobre nastroje i atmosfera prawdziwie driftowa- pisk opon, zapach gorącego asfaltu, dym... Wszystko dopisało!
Przejażdżka driftowym wozem Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg była niezwykłym przeżyciem!

Kolejne osoby, które wczoraj nie mogły zrealizować swoich szczęśliwych biletów, wezmą udział w kolejnej imprezie- już w sierpniu :)

Gratulujemy jeszcze raz Adrianowi i Mateuszowi- dziękujemy, że byli z nami w Dniu Finału WOŚP.
Wiieeeeelkie dzięki dla przesympatycznej Ekipy Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg za świetny pomysł i jeszcze lepszą organizację- macie Panowie naprawdę wielkie serducha!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ładuje nam wszystkim baterie!!!


BIEG NA 6 ŁAP

Niedzielny Bieg na 6 Łap.
Było super, pogoda dopisała, pieski wspaniałe, grzeczne, tylko jeden mały bohater chciał kąpać się w rzece :) Najwyraźniej poczuł lato...


OSTATNIE ZAJĘCIA KURSOWE W RAMACH PROJEKTU "WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU"

Po raz ostatni w tym tygodniu fryzjerki i sprzedawcy spotykali się ze swoimi trenerami na zorganizowanych w ramach środków unijnych kursach wizażu i kursie komputerowym obsługi programu Subiekt GT.

Fryzjerki wykonały własne, ostatnie, profesjonalne makijaże, a sprzedawcy zdobywali zaplanowane programem umiejętności. Następnie wszyscy przystąpili do do egzaminów. Z sukcesami!
Kursy wymagały wiele samozaparcia i samodyscypliny ale...warto było! Zdobyte umiejętności na pewno zaprocentują - zawodowo i prywatnie.
Serdeczne dziękujemy prowadzącym  zajęcia Pani Rozalii i Panu Maciejowi!

Więcej informacji nt. zajęć, ich programu oraz samego projektu, a także zdjęć, można znaleźć na szkolnej stronie internetowej w zakładce Nasza szkoła/projekty.


WRZUĆ MIEDZIAKA NA SCHRONIAKA

Podliczyliśmy pieniądze uzbierane podczas szkolnej akcji „Wrzuć miedziaka dla zwierzaka”.  Za kwotę 269,71 zł zakupimy karmę dla zwierząt z kołobrzeskiego schroniska. Dziękujemy za wsparcie akcji!


TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH- SPOTKANIE 7.

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Treningu Umiejętności Społecznych, tym razem w ramach działań służących profilaktyce uzależnień.
Udaliśmy się na wystawę Miasto Myszy w Kołobrzegu.
Obejrzeliśmy wystawę miasta stworzonego w miniaturach dla 500 myszy różnych gatunków, które w nim mieszkają i żyją.
Poznaliśmy historię myszy, ich różne rasy i dowiedzieliśmy się jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Wyjście zrealizowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.

Więcej fotek znajdziesz tutaj


DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

Dziś gościmy wszystkich, którzy chcą nas bliżej poznać!
Kucharze, cukiernicy, fryzjerzy i mechanicy pojazdów samochodowych - uczniowie-przedstawiciele najpopularniejszych w szkole zawodów, w pełnej gotowości czekają na młodszych Kolegów z Gimnazjów, by przybliżyć im naukę w naszej szkole.
Pysznego zapachu gorących gofrów nie uda nam się niestety Wam przekazać, ale patrząc łatwo uwierzyć! Poczęstunek czeka, fryzjerki czeszą a mechanicy ... nie tylko prężą musuły :)

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych przygotowań
Panom Franciszkowi i Pawłowi Makarewiczom
z Piekarni SC w Rymaniu
oraz
Panu Adamowi Wierzbowskiemu z Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego A.B.R. Wierzbowscy z Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy!


U Schroniaków w naszym kołobrzeskim schronisku

A uczniowie klasy Ia z opiekunami, w ramach prowadzonych działań wolotariackich, odwiedzili wczoraj kołobrzeskie schronisko dla zwierząt.
Przekazali karmę dla zwierzaków, a pieski zabrali na wspólny spacer :)

Więcej fotek znajdziesz tutaj.


ROWERÓWKA '2017

Życie jest piękne! Mrzeżyno '2017!
Pod takim tytułem wyruszyliśmy na naszą pierwszą tej wiosny  "rowerówkę".

Słońce, rowery, wiatr i jak to zawsze u nas, wesoła ekipa :)
Zrealizowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU- PROFESJONALNE KURSY I SZKOLENIA

Kursy dla uczniów i nauczycieli realizowane w ramach projektu unijnego, do którego przystąpiła szkoła pn. "Współpraca kluczem do sukcesu", rozpoczęły się kursem do obsługi profesjonalnego zakładu fryzjerskiego. Kurs odbył się w marcu tego roku i wzięło w nim udział 10 uczennic klas trzeciej i drugiej uczących się zawodu fryzjer i 2 nauczycielki.

Od 6. kwietnia br., odbywają się zajęcia kursu wizażu. To 120-godzinny kurs, w trakcie którego (również uczniowie uczący się zawodu fryzjer) poznają tajniki właściwego, profesjonalnego makijażu. Kurs zakończy się egzaminem 27. maja br.

W kolejnej edycji kursu weźmie udział już w przyszłym roku szkolnym kolejna grupa fryzjerów :)

Wczoraj, 19. maja br. rozpoczął się kolejny kurs komputerowy. Tym razem dla sprzedawców. Nasi sprzedawcy oraz nauczyciele poznają program do obsługi sklepu Subiekt GT.

Więcej informacji nt. zajęć, ich programu oraz samego projektu, a także zdjęć, można znaleźć w zakładce Nasza szkoła/projekty.


WODNIKUS '2017

W sobotę 13. maja br.  w naszej szkole odbyło się XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus.
Graliśmy, śpiewaliśmy i …graliśmy…i świetnie się bawiliśmy i… oczywiście gromko oklaskiwaliśmy wykonawców do samiutkiej północy.
Na scenie wystąpili (w kolejności alfabetycznej):
Paweł Mallek, Małe Lego Blues, Nocny Lot, Jacek Walczyk, Zbigniew Wojciechowicz, Bogdan Żołnierowicz, Leszek Żukrowski.
Konferansjerkę brawurowo prowadził Krzysztof Jurkiewicz, przedstawiając ciekawostki ze świata fauny (a czemu by nie??? :) ).
Znakomitym Gościom pamiątki z XXIII Wodnikusa wręczyli przedstawiciele organizatorów- Mariusz Borowiec i Arkadiusz Olszewski.
Impreza zakończyła się koncertem zespołu z Trójmiasta: Słodkiego Całusa od Buby. Było po prostu EXTRA!!!

Zapraszamy w przyszły roku :)


JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES

11. maja br. uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, poruszających zagadnienia związane z naszymi uzdolnieniami, zarządzaniem czasem, wykorzystaniem naszych możliwości psychicznych i fizycznych. Spotkanie prowadził Jacek Łapiński, autor książek z psychologii pozytywnej, tj. „Jak być lepszym”, „Sztuka sukcesu”.

Odbyte warsztaty „Jak osiągnąć sukces osobisty” w Miejskiej Bibliotece Publicznej pozwolą nam w łatwiejszy sposób świadomie kreować nasze przyszłe życie zawodowe i osobiste.


SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie ze szkolnym psychologiem, w dniu 18 maja br. o godzinie 15:15 w sali nr 23.
Spotkanie będzie miało formę konsultacji lub warsztatów (w zależności od tego, ile chętnych osób się zgłosi).
Odbędzie się ono przed zebraniami z wychowawcami.
Jeśli jako rodzice mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości, niepewności - zachęcamy do kontaktu - warto wspólnie poszukać jakiegoś rozwiązania.


MUZEUM PATRIA COLBERGIENSIS

27. kwietnia 2017 r. w ramach działań służących profilaktyce uzależnień udaliśmy się do Muzeum Patria Colbergiensis. Obejrzeliśmy zbiory zgromadzone przez prywatną osobę i udostępnione do oglądania dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Kołobrzegu i historii z nim związanej.
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Zrealizowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


POLA NADZIEI

23. kwietnia 2017 r. włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, podczas której zbierane są pieniądze dla hospicjum, organizowanej w Kołobrzegu po raz ósmy.
Zebrane w czasie akcji datki w całości zostaną przekazane kołobrzeskiemu Hospicjum, którego otwarcie planowane jest na 1 lipca.
Informacje znajdziesz również:

http://www.e-kg.pl/aktualnosci/4926-wolontariusze-zebrali-18-tysiecy-zlotych-dla-hospicjum

https://www.facebook.com/Hospicjum-Domowe-W-Ko%C5%82obrzegu-1545760285712798/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf


KOŁOBRZESKIE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ RÓŻNĄ WODNIKUS

Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus to impreza z ponad 25-letnią historią.

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy naszej szkoły (wówczas Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu). Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę. Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

W 2009 roku nastąpiła przerwa w organizacji imprezy. Ponownie Wodnikus wystartował w kwietniu 2014 roku i od tego czasu na stałe zagościł w kalendarzu kołobrzeskich imprez muzycznych.   

Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza „wraca do korzeni”, do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus.  Organizatorem jest Komitet Organizacyjny Wodnikusa.  W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą osoby fizyczne oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu i Fundacja "Historia Kołobrzegu".

Wodnikus ma charakter przeglądu, w czasie jego trwania wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXIII Spotkania: zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta .

 

Program imprezy:

17 – występy zakwalifikowanych wykonawców

Ok. 21.00 Gość XXIII Spotkania – zespół Słodki Całus Od Buby

 

Więcej szczegółów, na stronie https://www.facebook.com/wodnikus

 


WIZYTA W HOSPICJUM

Z wizytą w kołobrzeskim Hospicjum.Odliczamy dni do niedzielnych Pól Nadziei.


WIELKANOCNE WARSZTATY

Pisanki, kraszanki, jajka malowane....
11. kwietnia 2017 r. odbyły się w szkole Warsztaty Wielkanocne, w ramach których zdobiliśmy jajka i przygotowywaliśmy świąteczne potrawy.

W ramach warsztatów przeprowadzony został gastronomiczne konkurs wielkanocny pt. „Wariacje z jajek”.
Jurorami byli:
Panowie Piotr Buryło i Maciej Jeleń - szef kuchni oraz zastępca szefa kuchni Wellness Hotel proVITA w Kołobrzegu oraz Pani Anna Ciesińska- kierownik sekcji Żywienia, Żywności i Przedmiotów Użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu.
W konkursie:
I miejsce zdobyli Sebastian Lasota (klasa 3a) i Hubert Tocicki (klasy 3b)...
II miejsce Nikola Kulesza i Izabela Hamulak (klasa 3a)
III miejsce Miłosz Marczyk i Aleksandra Bagińska (klasa 2a).
Gratulacje! Było prawdziwie wariacko-jajecznie- pysznie i pięknie!

Warsztaty sfinansowane ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj.


XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW "O BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ" -

ŚLUB ZACZAROWANY W BURSZTYNIE

7 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów "O Bursztynowy Grzebień" - Ślub Zaczarowany w Bursztynie - uczesanie fryzury fantazyjnej konkurencja damska.
Agaty, Karolina i Klaudia podjęły wyzwanie. Konkurencja była ogromna. Do konkursu przystąpiło 40 drużyn z całej Polski.
Podium nie zdobyte, ale za to zdobyte nowe doświadczenia!
Dziewczyny-gratulacje!!!

Więcej fot w Wydarzeniach.


WIELKANOCNA DEKORACJA-KONKURS

Oceniliśmy prace wykonane przez uczniów na okoliczność nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wybór laureatów był bardzo trudny. Wszystkie dekoracje są piękne!

I miejsce za baranka i króliczki z włóczki - Magda Bąk kl. I d

II miejsce za olbrzymie dekoracyjne jajko - Miłosz Marczyk kl. II a

III miejsce za dekoracyjne jajka – Szymon Nowowiejski kl. I o i Michał Wawszczyk kl. I b

Zwycięzcom gratulujemy!


I  TARGI ZAWODOZNAWCZE

05. kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Mielnie odbyły się I Tragi Zawodoznawcze.

Przybliżyliśmy Rodzicom i Uczniom Mielna i okolic naszą ofertę na przyszły rok szkolny.

 


CYFROWOBEZPIECZNI.PL

Przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat w zakresie możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Założeniem projektu jest skuteczna odpowiedź na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców  w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

Zajrzyj na: www.cyfrowobezpieczni.pl

Bieżące informacje dotyczące realizacji projektu znajdziesz w zakładce Cyfrowobezpieczni


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Przywitaliśmy wiosnę w prawdziwie wiosennej, miłej  atmosferze.
W pierwszym dniu wiosny wzięliśmy udział w zainicjowanej przez Starostę Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego,  wspólnego sadzenia drzew i krzewów na terenie powiatu.

Uczniowie klasy IB ("Mechaniki") zasadzili głogi przy ul. VI Dywizji Piechoty. NASZE GŁOGI W MIEŚCIE :)

Zaś uczniowie klas  I D i III A pierwszy dzień wiosny spędzili z historią w tle. Uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Oręża Polskiego. Po zwiedzeniu wystaw w muzeum, wśród promieni wiosennego słońca, udali się na spacer do kołobrzeskiego portu, zjedli pyszną pizzę i wrócili do szkoły w świetnych nastrojach! :)

"Wiosna, wiosna, ach to ty..." :) :) :)

 


WOLONTARIAT

Pierwszego dnia wiosny uczniowie z klasy IO, IIOa, IIOb  udali się do budynku Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu.
Zwiedziliśmy budynek instytucji oraz zostaliśmy zapoznani z ideą "wolontariatu" i terminologią związaną z funkcjonowaniem hospicjum.

Organizatorkami wyjścia były pani Janina Pyda  i pani Angelika Nowak.  


PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

W ramach działań służących profilaktyce uzależnień udaliśmy się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl taneczny pt. "Dziadek do orzechów".
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Zrealizowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


KOŁOBRZESKIE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 72. ROCZNICY WALK O KOŁOBRZEG

17 marca 2017r. wzięliśmy udział w Uroczystościach miejskich z okazji 72. rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin z Morzem.


TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

VI już spotkanie uczestników Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) odbyło się 16 marca 2017 r. Tym razem wspólnie decydowaliśmy o wyborze filmu, który chcieliśmy obejrzeć. Szymon, wielbiciel filmów, wybrał dla nas zestaw początkowy, z którego potem wybieraliśmy jeden. Były więc rozmowy, spory i szukanie kompromisu. Zajęcia były świetną formą współpracy, integracji i nauki porozumiewania się, która okazała się dla nas wyzwaniem. Dobrą zabawę przypieczętowaliśmy dokonanym wyborem i popcornem (jak to w kinie) ;)
Organizatorkami spotkania były pani Angelika Nowak - neurologopeda i pani Alina Kornak.


"ZAMKNIĘTY ROZDZIAŁ" - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

W środę 08.03.2017 r. dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany profilaktyczny spektakl teatralny.

Aktorzy z Teatru Kurtyna z Krakowa zaprezentowali się młodzieży w przedstawieniu pt." Zamknięty rozdział". Przedstawienie poruszyło problem uzależnienia młodzieży i jego skutków.
Spektakl dofinansowany ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


WYRÓŻNIENIE W VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FRYZJERSKIEGO O STATUETKĘ BYDGOSKIEJ ŁUCZNICZKI

Nasz kolejny sukces! Tym razem naszych Fryzjerek :)

W VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 im. Bartłomieja w Bydgoszczy pierwsze wyróżnienie otrzymała Agata Koperska z klasy II d. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”.

Oba Duety spisały się na medal – stworzyły i zaprezentowały, misterne, piękne, eleganckie, barwne fryzury.

DZIEWCZYNY- GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do szkolnej galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z pracy konkursowej oraz uroczystej gali „Kolorowego zawrotu głowy”.

Więcej zdjęć  i informacji znajdziecie na stronie metropolii bydgoskiej i bydgoskiej telewizji.


KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY!


Jury konkursowe oceniło nasze „Walentynkowe Amory”. Konkurs walentynkowy wygrała klasa I d, za który otrzymuje certyfikat zwalniający ze sprawdzianów, kartkówek i odpytywania w wybranym przez siebie dniu.
Gratulujemy zwycięzcom i jeszcze raz zobaczmy jak bawiliśmy się z okazji Walentynek :) :) :)


WALENTYNKOWA ZABAWA

Co prawda do Dnia Zakochanych zostało jeszcze trochę czasu, a my już zaczęliśmy się bawić!
Podczas naszej imprezy walentynkowej szukaliśmy drugiej połówki złamanego serca, lukrowaliśmy walentynkowe ciasteczka, rysowaliśmy „amorki”, śpiewaliśmy piosenki dla zakochanych, szukaliśmy imienia naszych Walentynek.Konkurs prowadzony przy tej okazji rozstrzygniemy wkrótce, a wyniki ogłosimy na szkolnym facebooku.
Więcej zdjęć w galerii.


II MIEJSCE W VIII MIĘDZYNARODOWYM MEMORIALE KAROLA HIBNERA W ŁUCZNICTWIE

Zwiększa się sukcesywnie liczba dyscyplin, w których naszych uczniowie zdobywają laury!

Maciek Usnarski uczeń klasy I B (mechanik pojazdów samochodowych) zdobył II miejsce w VIII Międzynarodowym Memoriale Karola Hibnera w łucznictwie, który odbył się w dniach 04.-05.02.2017 r. w Teresinie.
W kategorii Maćka - juniorów młodszych - startowało 34 zawodników z całej Polski.
Serdecznie Maćkowi gratulujemy!


WALENTYNKI

Niedługo Walentynki!
My już przygotowujemy się do obchodów ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH
Klasa II a upiekła dla nas pyszne kruche serduszka!

Zajrzyj do galerii.


V SPOTKANIE TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH


V spotkanie uczestników Treningu Umiejętności Społecznych - TUS. Tym razem wspólnie z przyszłymi kucharzami - uczniami z klasy II A wykonaliśmy pyszną pizzę.
Zajęcia były świetną formą współpracy, integracji, nauki oraz smakowitej degustacji.
Organizatorkami spotkania były pani Angelika Nowak - neurologopeda, pani Alina Kornak - psycholog oraz pani Katarzyna Olszak - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.
Następne spotkanie już w lutym!!!
Zapraszamy!!!

Więcej zdjęć w galerii.


WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU

W związku z realizacją projektu „Współpraca kluczem do sukcesu”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Os priorytetowa: 08. Edukacja

Działanie: 08.06. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego

rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie „WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU”!

W ramach projektu 40 uczniów naszej szkoły, uczących się zawodów: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych i sprzedawca weźmie udział w płatnych stażach zawodowych (150 h/1 os.) oraz zostanie objętych indywidualnym doradztwem zawodowym (4h/1 os).

Zgodnie z założeniami projektu uczniowie wezmą udział w kursach:

- kurs obsługi programu SUBIEKT GT (20h) – szkolenie w zakresie obsługi programu dla uczniów uczących się zawodu sprzedawca (dla 10 osób);

- kurs obsługi programu do prowadzenia salonu Beaty Salon/Merlin X2 (20 h)- szkolenie w zakresie obsługi programu do prowadzenia zakładu/salonu fryzjerskiego dla uczniów uczących się zawodu fryzjer (dla 20 osób);

- kurs wizażu- szkolenie w zakresie szeroko rozumianego wizażu, związanego z wykonywaniem pracy fryzjera (120 h) – szkolenia dla uczniów uczących się zawodu fryzjer (dla 20 osób).

Projekt zakłada również  wsparcie w zakresie podniesienia umiejętności, doskonalenia i zdobycia nowych kwalifikacji -kursy oraz studia podyplomowe -dla 7 nauczycieli naszej szkoły oraz stworzenie profesjonalnej pracowni dla sprzedawców.

Wnioskodawcą projektu jest Fundacja Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.

Partnerzy projektu: Powiat kołobrzeski i Aviation Consulting Michała Ratajczak.

Wartość projektu przewidziana na działania dla naszego Zespołu to prawie 227 tys. zł.

Termin zakończenia projektu to sierpień ‘2018.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w zakładce Projekty/Współpraca kluczem do sukcesu/rekrutacja.

 

Poniżej informacja ze strony www Fundacji Polskiej Akademii Nauk- Wnioskodawcy:

Fundacja Polskiej Akademii Nauk rozpoczęła realizację projektu „Współpraca kluczem do sukcesu”. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 8. Edukacja, Działanie: 08.06. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

W projekcie może wziąć udział 170 uczniów (w tym 100 kobiet) z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu uczęszczających do szkół- Technikum Hotelarskie, Technikum Ekonomiczne, Technikum Zawodowe w zawodach: kelner, kucharz, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy oraz 40 uczniów (w tym 25 dziewcząt) z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu uczęszczających do Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wsparciem projektu zostanie objętych także 16 nauczycieli (6 z Zespołu Szkół nr 2 oraz 10 z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich).

UCZESTNIKOM I UCZESTNICZKOM PROJEKTU OFERUJEMY KOMPLEKSOWE WSPARCIE W ZAKRESIE:

Wsparcie oferowane w projekcie ma charakter kompleksowy i obejmuje:

- opracowania Indywidualnego Planu Działania,

- indywidualne poradnictwo zawodowe,

- praktyki zawodowe,

- kursy kwalifikacyjne i szkolenia doskonalące,

- studia podyplomowe,

- staże zawodowe.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 8. Edukacja, Działanie: 08.06. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - FINAŁ!

Nasz coroczny Wielkoorkiestrowy festyn spotkał się z dużym entuzjazmem. W śnieżną niedzielę odwiedziło nas wielu świetnych ludzi, którym bardzo dziękujemy! Atmosfera tego dnia na długo naładowała nam baterie!

Driftowóz Stowarzyszenia Drift Team Kołobrzeg, który zaparkował przed szkołą cieszył się ogromnym powodzeniem. Nieczęsto można zasiąść za kierownicą taaaakiego auta!
Zaciekawienie kołobrzeżan wzbudziła zorganizowana loteria, w której wygraną była przejażdżka driftowozem na moto torze w Koszalinie.

Występ Zespołu Piosenki i Tańca Tirlitonki oraz Sekcji Taneczno-Gimnastycznej działającej przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu był fantastycznym przeżyciem, a pokaz koreańskiej sztuki Teakwondo w wykonaniu Kołobrzeskiej Szkoły Teakwondo Jul-Dong Pana Mirosława Pękula (V dan) oraz Szkoły Teakwondo ITF Drzonowo i Dźwirzyno Pana Dawida Świtonia (III dan) dostarczył niesamowitych wrażeń i wywołał wiele emocji :)

Szkolna kawiarenka, oferująca niezliczoną różnorodność słodkości pękała w szwach, a zapach gofrów wypełnił całą szkołę.
Nasze fryzjerki i malarki miały wiele pracy- chętnych na modną fryzurę oraz oryginalnie pomalowaną buzię nie brakowało przez cały dzień.

Zabawa fantowa też znalazła wielu fanów, a śliczna biżuteria i obłędne zakładki do książek, z taką pieczołowitością i zaangażowaniem przygotowywane przez uczniów od kilku miesięcy znikały ze stołu z szybkością karuzeli :)

A smalec i grochówka…. Po prostu OGROOOMANNNA PYCHA!

W trakcie festynu, zorganizowanego z okazji już 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  udało nam się zebrać 3258,70 zł!
Ten świetny wynik zawdzięczamy Wam Wszystkim- tym, którzy nas w niedzielę odwiedzili i Wszystkim, którzy pomogli zorganizować nam tę zakręconą imprezę :):):)

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla:

- Wszystkich naszych GOŚCI,

- Rodziców za przygotowanie pysznych ciast i ciasteczek – stoły kawiarenki uginały się od obfitości,

- Pani Marii Dudek i Agaty Chimko oraz Ewy Balzy Plucińskiej za wspaniały występ Zespołu Piosenki i Tańca Tirlitonki oraz Sekcji Taneczno-Gimnastycznej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,

- Panów Mirosława Pękula i Dawida Świtonia z Kołobrzeskiej Szkoły Teakwondo Jul-Dong i Szkoły Teakwondo ITF Drzonowo i Dźwirzyno za doskonały, ekscytujący pokaz koreańskiej sztuki Teakwondo,

- Pana Adama Wierzbowskiego z Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego A.B.R. Wierzbowscy S.J. z Kołobrzegu za świeże pieczywo, dzięki któremu mogliśmy serwować pyszne kanapki ze smalcem,

- Pana Pawła Makarewicza z Piekarni-Cukierni Makarewicz z Rymania za chrupiący chleb, smakowite muffinki i wielkie blachy świeżutkiego ciasta,

- Pana Pawła Walikowskiego za pomoc w zorganizowaniu zabawy fantowej,

- Pani Magdaleny Trzcińskiej za to, że przez calutki dzień mogliśmy serwować pachnące gofry,

- Uczniów, Rady Rodziców i Pracowników szkoły, którzy z zapałem przez kilka miesięcy przygotowywali festyn i ciężko w tym dniu pracowali, aby każdy Gość, który odwiedził w niedzielę szkołę wyszedł z niej uśmiechnięty i zadowolony.

WIELKIE DZIĘKI i DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 Siema :)

Zapraszamy na fotorelacje do szkolnej galerii!


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Do Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowujemy się już od dwóch miesięcy. Ustalamy szczegóły imprez, które odbędą się w szkole 15. stycznia br. Ustalamy harmonogramy, przygotujemy się do pieczenia, gotowania. Przygotowujemy losy i fanty na loterie, zakładki da książek, biżuterie i dekoracje... Fryzjerki szykują propozycje fryzur i propozycje wzorów do malowania twarzy... Pracy jest sporo, ale wszyscy jesteśmy bardzo pozytywnie nakręceni.

A wczoraj, 3. stycznia, zaczęliśmy rozkręcać tegoroczną karuzelę na maxa! Wspólnie z Wolontariuszami kołobrzeskiego sztabu WOŚP składaliśmy puszki do kwestowania.

Radość i dobra energia krążyła po całej szkole, a ponad 200 puszek złożyliśmy w oka mgnieniu!

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! I kręcimy się dalej, by w czasie Finału wirować z zawrotną energią :):):)

Zapraszamy Wszystkich 15. stycznia br. do szkoły na festyn. Będzie się działo!!! :)

Szczegółowe wiadomości dotyczące Festynu i WOŚP w Mechaniku znajdziesz na szkolnym profilu Facebook- Wydarzenia :)


GÓRA GROSZA

Zakończyliśmy 17 edycję ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" z liczbą 1733 monet.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności Panom z I b za wyjątkową hojność i aktywny udział :).


JASEŁKA

Dziś, tuż przed Świętami mieliśmy okazję obejrzeć przygotowane przez szkolnych aktorów, pod opieką reżyserek Pani Janiny Pydy i Angeliki Nowak, piękne Jasełka.

Na fotorelację zapraszamy do szkolnej galerii.


WYNIKI KONKURSU NA „OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

I miejsce  - choinka – Justyna Mańkowska kl. III a

II miejsce – bałwanek – Szymon Nowowiejski I o

III miejsce – bombka – Sara Bogdańska I o

Wyróżnienie za wykonanie z materiałów ekologicznych - choinka  - Michał Sawarski I c.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


BIBLIOTEKA- DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Naszą bibliotekę odwiedzili bohaterowie z filmów, komiksów i książek.

To efekt naszego konkursu „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”, w którym:

I miejsce zajęli ex aequo Miłosz Marczyk kl. II a i Izabela Lipska kl. III o,

II miejsce Szymon Nowowiejski kl. I o

III miejsce Sara Bogdańska I o

Gratulujemy zwycięzcom!


WSPÓLNE PIECZENIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW