TRÓJBÓJ SIŁOWO-WYTRZYMAŁOŚCIOWY '2017

Co roku, w grudniu, organizujemy w naszej szkole Trójbój Siłowo-Wytrzymałościowy. W tym roku była to już jubileuszowa V edycja. W szranki stanęli najsilniejsi:
Zaborowski Rysiek  IIIC,
Pawlukiewicz Robert IIa,
Jadczyk Adrian IIa,
Chlebowski Łukasz  IA,
Lechocki  Hubert IIIa,
Pęcak Grzegorz  IIa,
Leszczyński Tomek IIC.

Całość organizacyjnie spinali: Małgorzata Misterek, Maciek Usnarski, Dawid Sismut, Michał Wawszczyk oraz Tomasz Mróz.
Przegranych nie było!!! Wszyscy powinni czuć się wygranymi - każdy dawał z siebie wszystko i nikt nie odpuszczał. Pierwsza piątka otrzymała nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Wyniki końcowe pierwszej trójki:
1. Ryszard Zaborowski 18 pkt
2. Adrian Jadczyk 17 pkt
3. Grzegorz Pęcak 15 pkt

Zapraszamy za rok!!!
Fotorelacja zamieszczona w szkolnej galerii.
Trójbój sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.


WARSZTATY ALKOHOLOWY ZESPÓŁ PŁODOWY (FAS)

W dniach 16 - 29 listopada odbyły się warsztaty, w czasie których wszystkie klasy miały możliwość dowiedzieć się czym jest Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS), jak mu zapobiegać i jak dbać o zdrowie przyszłego dziecka. Warsztaty poprowadziła pani pedagog, terapeuta uzależnień Agnieszka Jager.

Spotkania zostały sfinansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.


SZKOLNE ANDRZEJKI

Szkolne Andrzejki to już u nas tradycja! W tym dniu na przerwach nasze Wróżki i Wróżbici wróżą wszystkim tym, którzy pragną poznać swoją bliższą lub dalszą przyszłość. Zabawa była świetna :) A ciasteczka z wróżbą... Pyszności :)


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

Dnia 24.11.2017 roku odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań z p. Danielem Kolasińskim przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.


DRUGI EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

W ramach Drugiego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych przygotowaliśmy nie tylko wizyty u współpracujących ze szkołą pracodawców, ale również otworzyliśmy dla Was szeroko drzwi, żebyście mogli zajrzeć do nas, zapoznać się z oferta szkoły, zobaczyć czego się uczymy i co już potrafimy. Kucharz, cukiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych i fryzjerki zaprezentowali swoje umiejętności.

W szkolnym konkursie cukierniczym zorganizowanym w ramach Drugiego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych głosami jurorów: Państwa Iwony i Jarosława Chuderskich oraz Sylwestra Radonia, zwyciężyli:
Łukasz Papież - klasa 2a - I miejsce
Joanna Zalewska i Igor Sola z klasy 3a- II miejsce
Marcelina Kelner i Sylwester Jaśkiewicz- III miejsce.

W wyniku głosowania uczniów szkół, którzy nas wczoraj odwiedzili wyróżnienia otrzymały: Patrycja Rakieć i Wiktoria Wrona z klasy 1a.
Gratulujemy :)

Bardzo dziękujemy wszystkich naszym Gościom, którzy wczoraj nas odwiedzili :)
Pamiętajcie: Twoja szkoła-Twój zawód-Twoja przyszłość!


VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TRUDNIEJ

Dnia 18 listopada 2017 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w VIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Którym Wędruje Się Trudniej.

Hasłem przewodnim w tym roku była „Przyjaźń” Uczennice zaprezentowały wiersz pt. „Przyjaźń” oraz układ taneczno – muzyczny pt. „Zostań Moją Przyjaciółką”.

Zdjęcia w wydarzeniach.


II MIEJSCE MAĆKA W VIII POWIATOWYM AMATORSKIM TURNIEJU BILARDOWYM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I GIMNAZJALNYCH MIASTA KOŁOBRZEG

17. listopada 2017 r. w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu odbył się VIII Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Bielecki z klasy 3c i Bartosz Pogorzelec z klasy 3ob. Maciej Bielecki zdobył II miejsce. Gratulacje!

Zdjęcia znajdziesz tutaj.POPŁYNĘLI :)

W ramach promowania zdrowego stylu życia i fetowania zwycięstwa w tegorocznym Dniu Sportu "Mechaniki" z klasy IIB poi raz drugi "odpłynęli" ;) Na szczęście nie za daleko :) :) Basen, sauna, jacuzzi- zabawa była przednia. Czy w przyszłym roku ktoś odbierze im prymat?
Sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE

W miesiącu październiku i listopadzie 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w cyklicznych spotkaniach z p. Małgorzatą Szczubkowską- terapeuta ds.uzależnień z Stowarzyszenia Kropka Wolni Od Uzależnień z Kołobrzegu.
Spotkania były sfinansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


1. LISTOPADA

1 listopada 2017 r. wspomagaliśmy Kołobrzeskie Hospicjum. Mimo niesprzyjającej pogody Łukasz Chlebowski z klasy 1A zbierał fundusze na wsparcie tej placówki na cmentarzu w Kołobrzegu.
Przez cały dzień Wszystkich Świętych wolontariusze zbierali datki na funkcjonowanie nowo otwartego ośrodka. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać 28 974,08 zł.


SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA CHLEBA

Przez cały dzień w szkole unosił się zapach pieczywa...

Wczoraj, już ósmy rok z rzędu, odbyły się Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Chleba, w czasie których popularyzujemy pieczywo tradycyjnie wypiekane na zakwasie. Tym samym staramy się zwrócić uwagę na jakość spożywanego chleba oraz ukształtować potrzebę dbania o własne zdrowie i, po prostu, promować zdrowy styl życia.

Przygotowaliśmy "Pokaz chleba", w trakcie którego uczniowie mogli podziwiać różne asortymenty pieczywa dostarczonego do szkoły z zaprzyjaźnionych piekarni:
Piekarnia Wierzbowscy z Kołobrzegu,
Piekarnia Kantek z Gościna,
Piekarnia Makarewicz z Rymania,
Piekarnia Paczkowski i wspólnicy z Dobrzycy,
Piekarnia Buczyk i Szostak z Gościna,
Piekarnia Nizioł z Kołobrzegu
oraz Piekarnia Bravo z Ustronia Morskiego.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły degustowali pyszne kanapki przygotowane przez szkolnych kucharzy, oglądali prezentację multimedialną pt. „Dobry chleb"- promującą walory pieczywa żytniego na zakwasie.
Ponadto wygłosili w każdej z klas krótki wykład o właściwościach pieczywa, które jest dobrym źródłem białka, błonnika pokarmowego, cennych witamin, zwłaszcza niacyny i ryboflawiny, tworzeniu którym sprzyja fermentacja zakwasowa. Stanowią one siłę napędową wielu procesów życiowych. W chlebie na zakwasie znajdują się ponadto witaminy z grupy B, E, wielu składników mineralnych, takich jak żelazo, magnez, cynk, potas, fosfor, witaminę E, kwas foliowy.
Chleb razowy, na zakwasie zawiera cenny błonnik- „wymiatacz szkodliwych substancji z jelit”, poprawia ich pracę, obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, obniża poziom „złej” frakcji cholesterolu, ma niski indeks glikemiczny i przez długi czas daje poczucie sytości.
W łuskach ziarna jest dużo korzystnych dla naszego organizmu związków – są to tzw. antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.
Powstający wskutek procesów fermentacji kwas mlekowy, ma szczególne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego człowieka oraz zapobiegania chorobom nowotworowym. Działa leczniczo w przewlekłych schorzeniach żołądka, stanach zapalnych jelita grubego, zalecany jest w chorobach nerek, wątroby i trzustki.
Chleb jest najlepszym pokarmem dla mózgu, ponieważ dla komórek mózgowych najlepszym pożywieniem są węglowodany złożone.  Są one dłużej trawione, przez co poziom cukru we krwi jest ustabilizowany przez dłuższy czas. Chleb chroni też mózg przed udarem- gdyż zawiera kwas foliowy.
Wszyscy mogli obejrzeć różne typy mąk, zakwas i ciasto, z którego został przygotowany chleb na pokaz.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły degustowali pyszne kanapki przygotowane przez szkolnych kucharzy, oglądali prezentację multimedialną pt. „Dobry chleb"- promującą walory pieczywa żytniego na zakwasie.
Bardzo dziękujemy wszytkom Rzemieślnikom, dzięki których pomocy mogliśmy zorganizować święto chleba w szkole


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Niesamowity człowiek, niewiele starszy od nas! Emil Witt, 22-latek, opowiadając o wyprawie do puszczy amazońskiej w Brazylii udowodnił nam, że każde marzenie można zrealizować.
Pokonywanie własnych słabości w niezwykle ekstremalnych warunkach lasu równikowego oraz obserwowanie życia tubylczych Indian zmusiły nas do refleksji nad tym, jakie zróżnicowane jest życie ludzi w różnych częściach świata.
Kolejnym marzeniem Emila jest eksploracja dzikich obszarów Syberii, nadal wolnych od cywilizacji.
Spotkanie z Emilem odbyło się 20. października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Fotorelacja w galerii.


KONKURS FOTOGRAFICZNY "HUMOR W OBIEKTYWIE"

Łukasz Chlebowski z 1A został wyróżniony w konkursie fotograficznym pt. „Humor w obiektywie”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Galla Anonima w Kołobrzegu. Przedmiotem konkursu było wykonanie śmiesznego zdjęcia.
W ramach wyróżnienia Łukasz otrzymał nagrodę - power bank.
Gratulujemy!!!!

Foty w galerii.


OTRZĘSINY '2017

Dnia 19 października 2017r. koledzy i koleżanki z klas pierwszych zostali poddani kilku próbom pokonywania rozmaitych trudności.

Rywalizacja wszystkich drużyn zakończyła się zwycięstwem klasy I a - w tym, roku górą kucharze!

Wszyscy pierwszacy złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Nasze szkolne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 18. października br.
Z tej okazji uczniowie z klas 3a, 3d, 2a, 2b, pod opieką Pań- Agnieszki Getki-Lubowickiej i Edyty Malicz-Lisowskiej, przygotowały piękną prezentację, znakomitą inscenizację oraz świetny film z przesympatycznym przesłaniem.W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły składamy Wam serdeczne podziękowania :) :) :)
Nasze święto, dzięki Wam, było naprawdę miłe!


ZBLIŻA SIĘ 1. LISTOPADA

Uczniowie klasy II B "Mechaniki"- Andrzej, Bartek, Dawid, dwóch Michałów, Marcin i Maciej wraz ze swoim opiekunem Panem Tomaszem Mrozem, tradycyjnie przed świętem Wszystkich Świętych, porządkowali polsko-niemiecki cmentarz w Głowaczewie.

Solidnie zabrali się do pracy - zgrabili teren, uporządkowali groby oraz odmalowali litery na nagrobkach. W sumie, z terenu cmentarza, wywieziono 22 worki nieczystości.
Za ciężką pracę należał się relaks w dobrych humorach przy ognisku.
Panowie, bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

To piękny, wielowymiarowy w swej istocie projekt prowadzony od wielu lat.


EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI

18. października obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.  Z tego względu Przedstawiciele Komedy Policji w Kołobrzegu - nasz dzielnicowy st.asp. Piotr Korotkin oraz asp. Bartosz Filipowicz przeprowadzili prelekcję o problemie, który dotyczy wszystkich państw, w tym również naszego kraju.


MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Miejskie uroczystości zorganizowane w Regionalnym Centrum Kultury z okazji Dnia Edukacji Narodowej wsparliśmy dziś obsługą cateringu.  

 


KALAMBURY

Potrafimy bez użycia mowy zobrazować i odczytać znane przysłowia! W tegorocznych kalamburach po zaciętej walce w dogrywkach wygrała drużyna z klasy II d, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy II a, a trzecie z I c.
Gratulujemy wszystkim drużynom! :)

Więcej zdjęć tutaj


SZLACHETNA PACZKA

Szanowni Państwo, na prośbę Liderki Sylwii Pietroń, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie w programie "Szlachetna paczka", która już 15 rok ma okazję wspierać najbardziej potrzebujące rodziny zarówno w powiecie kołobrzeskim, jak i na terenie całej Polski.
Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do zostania wolontariuszem tej szczytnej akcji.
Wszystkich chętnych zachęcamy do rejestracji na stronie superw.pl w zakładce dla wolontariuszy.
Dziękujemy za każde Wasze zgłoszenie i serdecznie zachęcamy do współpracy.


SPEKTAKL W BAŁTYCKIM TEATRZE DRAMATYCZNYM

04. października br. mieliśmy okazję obejrzeć spektakl autorstwa Juliusza Słowackiego w reżyserii Krzysztofa Galosa pt. "Balladyna" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie,  .
Duża scena, piękne kostiumy oraz znakomite kreacje aktorskie były wielkim przeżyciem.
Wyjazd sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


DZIKI ZACHÓD

28. września br. pojechaliśmy do Zieleniewa w ramach wycieczki poznawczej.  Dziki Zachód dostarczył na wielu wrażeń :)

Wycieczkę sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

FESTIWAL NAUKI NA POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ
Już po raz siedemnasty Politechnika Koszalińska zorganizowała Festiwal Nauki, zapraszając młodzież i dzieci z całego regionu. Dla wszystkich chętnych przygotowano wiele atrakcji. I my w tym roku dołączyliśmy do grona 'ciekawskich".
Na uczestników festiwalu czekały wykłady, eksperymenty, doświadczenia naukowe, wykładowcy gotowi odpowiedzieć na nurtujące pytania.
Wielkim przeżyciem, nie tylko dla nas, był efektowny pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi. Wysłuchaliśmy również wykładu wygłoszonego przez p. Michała Pelca nt. "Dopalacze-zagrożenia".
Dojazd autokarem do Koszalina sfinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

JESIENNA "ROWERÓWKA"

Po raz pierwszy po wakacjach ściągnęliśmy ze strychu rowery... Dokonaliśmy ich przeglądu i ruszyliśmy w drogę. W stronę...słońca i ...Dźwirzyna :)

Może do kolejnej wyprawy, organizowanej przez naszych wytrawnych szkolnych Cyklistów, zechcą dołączyć Koleżanki i Koledzy z klas pierwszych? Serdecznie zapraszamy.

Oferujemy porządną dawkę sportu, świetną zabawę i... smaczny posiłek regeneracyjny w fajnych okolicznościach przyrody. Sprawdźcie sami- fotorelacja w Wydarzeniach.


WYBRALIŚMY PRZEDSTAWICIELI RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym pełnić będzie Anna Budna z klasy II d. Zastępcami przewodniczącej zostali
Joanna Zalewska z klasy  III a i Adrian Jadczyk z klasy II a , zaś funkcję sekretarza objęła Iga Kubacka z II d.

Przewodniczącymi sekcji zostali odpowiednio:
sekcja organizacyjno-porządkowa: Michał Wawszczyk II b,
sekcja charytatywna:  Patrycja Gorczyca II a,
sekcja kulturalno-artystyczna: Agata Koperska kl. III d, 
sekcja fotograficzno-filmowa: Miłosz Marczyk kl. III a.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Małgorzata Misterek.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowo wybraną Radą do zakładki Samorząd Uczniowski.


UROCZYSTE OTWARCIE NOWO WYREMONTOWANEJ SALI GIMNASTYCZNEJ

18. września 2017 roku Pan Starosta Tomasz Tamborski dokonał oficjalnego otwarcia sali gimnastycznej po wykonanym w czasie przerwy wakacyjnej remoncie..

W trakcie remontu pomalowano ściany sali, dwie szczytowe ściany sali obłożono wykładziną; pomalowano ściany korytarza sali gimnastycznej i dwóch pomieszczeń nauczycielskich; wycyklinowano i pomalowano parkiet sali gimnastycznej oraz pomalowano pola do gry w piłkę siatkową i koszykową.

W pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej rozegraliśmy mecz  inaugurujący piłki siatkowej. Zmierzyły się klasy II B ("Mechaniki") i II C. Po zaciekłej walce wygrała w setach 2:0 klasa IIB. Gratulacje! :)


NOWE GODZINY PRACY ORAZ GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW PRZEZ KIEROWNIKA SZKOLNEGO PRAKTYCZNEGO, PEDAGOGA I PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi godzinami pracy i godzinami przyjęć interesantów przez kierownika szkolenia praktycznego, pedagoga i psychologa szkolnego. Szczegółowe informacje można znaleźć w menu/Nasza szkoła/Pomoc/Godziny pracy szkoły albo w BIP szkoły, w zakładce Dyżury.


WYBIERAMY NOWYCH PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 22.,25. i 27. odbędą się wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Kandydatów oraz informacje dotyczące wyborów znajdują się w zakładce Informacje/samorząd uczniowski oraz na szkolnym fb


UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Razem z Panem Tomaszem Tamborskim- Starostą Kołobrzeskim oraz Panem Antonim Szarmachem-Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu uroczyście rozpoczęliśmy uroczyście kolejny rok szkolny 2017/2018.
Witamy serdecznie nasze nowe Koleżanki i nowych Kolegów- z klas pierwszych - i wszystkim życzymy samych sukcesów!


DRIFTOWANIE DLA WOŚP!

Wczoraj kolejne osoby- tym razem Panie- korzystając z organizowanych w Koszalinie w Moto Parku zawodów o Puchar Bałtyku, wykorzystały bilety, które wylosowały w trakcie organizowanego w szkole Festynu z okazji 25. Finału WOŚP.

Przejażdżka driftowym wozem Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg to niesamowite przeżyciem!

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, że byliście z nami w Dniu Finału WOŚP.

Wiieeeeelkie dzięki dla przesympatycznej Ekipy Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg za znakomity pomysł i jeszcze lepszą organizację- macie Panowie naprawdę wielkie serducha!


Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (t.j. Dz.U.2015.971 ze zm.) Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu uruchomił Elektroniczną Skrzynkę Podawczą znajdującą się na Elektronicznej Platformie usług Administracji Publicznej.

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-urzednika/katalog-spraw/profil-urzedu/ZS2BIIIK_Kol

 - link działa tylko w przypadku osoby zarejestrowanej na platformie ePUAP2, posiadającej ważny Profil Zaufany.

- adres skrytki ESP na ePUAP2:  /ZS2BIIIK_Kol/SkrytkaESP

UWAGA: W celu złożenia wniosku za pośrednictwem platformy ePUAP konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP oraz kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub potwierdzonego Profilu Zaufanego (PZ).

Informacja, jak założyć Profil Zaufany dostępna jest tutaj:  

http://pz.gov.pl


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 można pobrać tutaj.

Uczniowie klas pierwszych zostaną poinformowani o przydziale do grup językowych we wrześniu- prosimy zatem o niedokonywanie zakupu podręczników do nauki języka obcego przed przydziałem do ww. grup.


WAŻNE! EGZAMINY POPRAWKOWE

Informujemy, że egzaminy poprawkowe odbędą się 28. sierpnia 2017 r., zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Harmonogram dostępny również w zakładce Egzaminy.


UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

I kolejny rok szkolny za nami. W piątek uroczyście podziękowaliśmy Nauczycielom, pożegnaliśmy się z Koleżankami i Kolegami, a Absolwentom życzyliśmy powodzenia na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodach!

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku :)

NA RATUNEK PUSTUŁCE

W imieniu mamy pustułki i jej pięknych dzieci  serdecznie dziękujemy sympatycznym kołobrzeskim Strażakom za błyskawiczną akcję ratowniczą. ❤️
Zaklinowane pisklę uratowane!


PYSZNIE, WESOŁO, PROFESJONALNIE- JAK ZAWSZE U NAS!


Dzisiaj reprezentacje uczniów klas 1a, 2a i 3a uczących się zawodu kucharz uczestniczyły w warsztatach gastronomicznych pod nazwą "Festiwal pierogów".
Pod okiem szefa kuchni Pana Piotra Buryło i zastępcy szefa Pana Macieja Jelenia z Wellness Hotel ProVita w Kołobrzegu wykonaliśmy fantastyczne ravioli ze szpinakiem, ricottą, skórką z cytryny, czosnkiem, oliwą z oliwek oraz parmezanem.

Warsztaty sfinansowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


PRACE W HOSPICJUM TRWAJĄ...

Wczoraj- 13. czerwca br. ponownie odwiedziliśy Hospicjum. Tym razem zabraliśmy się do konkretnej roboty: umyliśmy okna, parapety, drzwi oraz podłogi.
Przygotowaliśmy cztery pokoje dla pensjonariuszy...

"Brawo my!" :):):)


MIĘDZYNARODOWE FORUM EKOLOGICZNE

Nie mogło zabraknąć nas w czasie IV kołobrzeskiego ekologicznego forum- Eko Kołobrzeg '2017, promującego ekologiczną edukację oraz zdrowy styl życia.
Zwłaszcza w czasie drugiego dnia imprezy-parady rowerów :)

Po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie, przecież "rower to jest świat" :)


NASZE GŁOWACZEWO

To już siódmy sezon naszych prac na starym, polsko – niemieckim cmentarzu w Głowaczewie, którymi zawiaduje p. Tomasz Mróz.
Myśleliśmy, że już nic nie może nas zaskoczyć…

...a jednak zostaliśmy zaskoczeni nowymi odkryciami…


Podziękowania dla Sebastiana, Pawła, Michała, Bartka, Marcina.

Dobra robota Chłopaki!


REJONOWA OLIMPIADA WIEDZY O HONOROWYM KRWIODAWSTWIE

-  JESTEŚMY DOBRZY I W PRAKTYCE I W TEORII!

Dnia 06 czerwca 2017 r. odbyła się Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Nasza drużyna w składzie Iga Kubacka i Anna Budna (opiekun p. Małgorzata Łastowska) zajęła III miejsce.
Gratulujemy!


"BEZPIECZNE WAKACJE"

Prelekcja na temat „Bezpieczne Wakacje” przygotowana przez p. Daniela Kolasińskiego – przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w Kołobrzegu, 07. czerwca 2017 r.


SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Dziś, 07. czerwca obejrzeliśmy kolejny spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Przedstawienie profilaktyczne poruszyło problem przemocy psychicznej w grupie rówieśniczej i jego skutków.
Przedstawienie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

07. czerwca br., w ramach promocji Punktu Pośrednictwa Pracy dla Młodzieży w Kołobrzegu, odbyło się z doradczynią zawodową-p. Kamilą Wierzbicką na temat wejścia na rynek pracy.


WRZUĆ MIEDZIAKA NA ZWIERZAKA!

Dziś, 02. czerwca, zakończyliśmy szkolną akcję "Wrzuć Miedziaka dla Zwierzaka".
Przekazaliśmy dary dla zwierzaków z kołobrzeskiego schroniska zakupione za uzbieraną kwotę 321 złotych.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą cykliczną akcję :)

JAK NIE CZYTAM   J A K   C Z Y T A M!

Czytanie w jednym momencie. 1 czerwca o godz. 10.00 dołączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, JAK CZYTAM”.
127 osób zebranych na naszym boisku szkolnym w jednym momencie czytało dowolną książkę.
Czytajmy !!!


DZIEŃ SPORTU

Dzień Sportu rozpoczął się nieco pochmurnie, a potem zaczęło wiać i rozwiało bure chmury.
Słońce zatem nam dopisało, dopisały również świetne humory. W międzyklasowej rywalizacji zwyciężyli Mechaniki -klasa IB z wychowawcą T. Mrozem.
Nagrodą jest bilet wstępu na basen dla całej klasy. Gratulujemy i życzymy świetnej zabawy!


DRIFTOWANIE W RAMACH WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Adrian i Mateusz, korzystając z organizowanych w Koszalinie w Moto Parku zawodów o Puchar Bałtyku, wykorzystali bilety, które wylosowali w trakcie organizowanego w szkole Festynu z okazji 25. Finału WOŚP.

Znakomita pogoda, dobre nastroje i atmosfera prawdziwie driftowa- pisk opon, zapach gorącego asfaltu, dym... Wszystko dopisało!
Przejażdżka driftowym wozem Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg była niezwykłym przeżyciem!

Kolejne osoby, które wczoraj nie mogły zrealizować swoich szczęśliwych biletów, wezmą udział w kolejnej imprezie- już w sierpniu :)

Gratulujemy jeszcze raz Adrianowi i Mateuszowi- dziękujemy, że byli z nami w Dniu Finału WOŚP.
Wiieeeeelkie dzięki dla przesympatycznej Ekipy Stowarzyszenia Drift-Team Kołobrzeg za świetny pomysł i jeszcze lepszą organizację- macie Panowie naprawdę wielkie serducha!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ładuje nam wszystkim baterie!!!


BIEG NA 6 ŁAP

Niedzielny Bieg na 6 Łap.
Było super, pogoda dopisała, pieski wspaniałe, grzeczne, tylko jeden mały bohater chciał kąpać się w rzece :) Najwyraźniej poczuł lato...


OSTATNIE ZAJĘCIA KURSOWE W RAMACH PROJEKTU "WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU"

Po raz ostatni w tym tygodniu fryzjerki i sprzedawcy spotykali się ze swoimi trenerami na zorganizowanych w ramach środków unijnych kursach wizażu i kursie komputerowym obsługi programu Subiekt GT.

Fryzjerki wykonały własne, ostatnie, profesjonalne makijaże, a sprzedawcy zdobywali zaplanowane programem umiejętności. Następnie wszyscy przystąpili do do egzaminów. Z sukcesami!
Kursy wymagały wiele samozaparcia i samodyscypliny ale...warto było! Zdobyte umiejętności na pewno zaprocentują - zawodowo i prywatnie.
Serdeczne dziękujemy prowadzącym  zajęcia Pani Rozalii i Panu Maciejowi!

Więcej informacji nt. zajęć, ich programu oraz samego projektu, a także zdjęć, można znaleźć na szkolnej stronie internetowej w zakładce Nasza szkoła/projekty.


WRZUĆ MIEDZIAKA NA SCHRONIAKA

Podliczyliśmy pieniądze uzbierane podczas szkolnej akcji „Wrzuć miedziaka dla zwierzaka”.  Za kwotę 269,71 zł zakupimy karmę dla zwierząt z kołobrzeskiego schroniska. Dziękujemy za wsparcie akcji!


TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH- SPOTKANIE 7.

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Treningu Umiejętności Społecznych, tym razem w ramach działań służących profilaktyce uzależnień.
Udaliśmy się na wystawę Miasto Myszy w Kołobrzegu.
Obejrzeliśmy wystawę miasta stworzonego w miniaturach dla 500 myszy różnych gatunków, które w nim mieszkają i żyją.
Poznaliśmy historię myszy, ich różne rasy i dowiedzieliśmy się jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Wyjście zrealizowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.

Więcej fotek znajdziesz tutaj


DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

Dziś gościmy wszystkich, którzy chcą nas bliżej poznać!
Kucharze, cukiernicy, fryzjerzy i mechanicy pojazdów samochodowych - uczniowie-przedstawiciele najpopularniejszych w szkole zawodów, w pełnej gotowości czekają na młodszych Kolegów z Gimnazjów, by przybliżyć im naukę w naszej szkole.
Pysznego zapachu gorących gofrów nie uda nam się niestety Wam przekazać, ale patrząc łatwo uwierzyć! Poczęstunek czeka, fryzjerki czeszą a mechanicy ... nie tylko prężą musuły :)

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych przygotowań
Panom Franciszkowi i Pawłowi Makarewiczom
z Piekarni SC w Rymaniu
oraz
Panu Adamowi Wierzbowskiemu z Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego A.B.R. Wierzbowscy z Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy!


U Schroniaków w naszym kołobrzeskim schronisku

A uczniowie klasy Ia z opiekunami, w ramach prowadzonych działań wolotariackich, odwiedzili wczoraj kołobrzeskie schronisko dla zwierząt.
Przekazali karmę dla zwierzaków, a pieski zabrali na wspólny spacer :)

Więcej fotek znajdziesz tutaj.


ROWERÓWKA '2017

Życie jest piękne! Mrzeżyno '2017!
Pod takim tytułem wyruszyliśmy na naszą pierwszą tej wiosny  "rowerówkę".

Słońce, rowery, wiatr i jak to zawsze u nas, wesoła ekipa :)
Zrealizowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO SUKCESU- PROFESJONALNE KURSY I SZKOLENIA

Kursy dla uczniów i nauczycieli realizowane w ramach projektu unijnego, do którego przystąpiła szkoła pn. "Współpraca kluczem do sukcesu", rozpoczęły się kursem do obsługi profesjonalnego zakładu fryzjerskiego. Kurs odbył się w marcu tego roku i wzięło w nim udział 10 uczennic klas trzeciej i drugiej uczących się zawodu fryzjer i 2 nauczycielki.

Od 6. kwietnia br., odbywają się zajęcia kursu wizażu. To 120-godzinny kurs, w trakcie którego (również uczniowie uczący się zawodu fryzjer) poznają tajniki właściwego, profesjonalnego makijażu. Kurs zakończy się egzaminem 27. maja br.

W kolejnej edycji kursu weźmie udział już w przyszłym roku szkolnym kolejna grupa fryzjerów :)

Wczoraj, 19. maja br. rozpoczął się kolejny kurs komputerowy. Tym razem dla sprzedawców. Nasi sprzedawcy oraz nauczyciele poznają program do obsługi sklepu Subiekt GT.

Więcej informacji nt. zajęć, ich programu oraz samego projektu, a także zdjęć, można znaleźć w zakładce Nasza szkoła/projekty.


WODNIKUS '2017

W sobotę 13. maja br.  w naszej szkole odbyło się XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus.
Graliśmy, śpiewaliśmy i …graliśmy…i świetnie się bawiliśmy i… oczywiście gromko oklaskiwaliśmy wykonawców do samiutkiej północy.
Na scenie wystąpili (w kolejności alfabetycznej):
Paweł Mallek, Małe Lego Blues, Nocny Lot, Jacek Walczyk, Zbigniew Wojciechowicz, Bogdan Żołnierowicz, Leszek Żukrowski.
Konferansjerkę brawurowo prowadził Krzysztof Jurkiewicz, przedstawiając ciekawostki ze świata fauny (a czemu by nie??? :) ).
Znakomitym Gościom pamiątki z XXIII Wodnikusa wręczyli przedstawiciele organizatorów- Mariusz Borowiec i Arkadiusz Olszewski.
Impreza zakończyła się koncertem zespołu z Trójmiasta: Słodkiego Całusa od Buby. Było po prostu EXTRA!!!

Zapraszamy w przyszły roku :)


JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES

11. maja br. uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, poruszających zagadnienia związane z naszymi uzdolnieniami, zarządzaniem czasem, wykorzystaniem naszych możliwości psychicznych i fizycznych. Spotkanie prowadził Jacek Łapiński, autor książek z psychologii pozytywnej, tj. „Jak być lepszym”, „Sztuka sukcesu”.

Odbyte warsztaty „Jak osiągnąć sukces osobisty” w Miejskiej Bibliotece Publicznej pozwolą nam w łatwiejszy sposób świadomie kreować nasze przyszłe życie zawodowe i osobiste.


SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie ze szkolnym psychologiem, w dniu 18 maja br. o godzinie 15:15 w sali nr 23.
Spotkanie będzie miało formę konsultacji lub warsztatów (w zależności od tego, ile chętnych osób się zgłosi).
Odbędzie się ono przed zebraniami z wychowawcami.
Jeśli jako rodzice mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości, niepewności - zachęcamy do kontaktu - warto wspólnie poszukać jakiegoś rozwiązania.


MUZEUM PATRIA COLBERGIENSIS

27. kwietnia 2017 r. w ramach działań służących profilaktyce uzależnień udaliśmy się do Muzeum Patria Colbergiensis. Obejrzeliśmy zbiory zgromadzone przez prywatną osobę i udostępnione do oglądania dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Kołobrzegu i historii z nim związanej.
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Zrealizowano ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


POLA NADZIEI

23. kwietnia 2017 r. włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, podczas której zbierane są pieniądze dla hospicjum, organizowanej w Kołobrzegu po raz ósmy.
Zebrane w czasie akcji datki w całości zostaną przekazane kołobrzeskiemu Hospicjum, którego otwarcie planowane jest na 1 lipca.
Informacje znajdziesz również:

http://www.e-kg.pl/aktualnosci/4926-wolontariusze-zebrali-18-tysiecy-zlotych-dla-hospicjum

https://www.facebook.com/Hospicjum-Domowe-W-Ko%C5%82obrzegu-1545760285712798/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf


KOŁOBRZESKIE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ RÓŻNĄ WODNIKUS

Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus to impreza z ponad 25-letnią historią.

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy naszej szkoły (wówczas Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu). Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę. Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

W 2009 roku nastąpiła przerwa w organizacji imprezy. Ponownie Wodnikus wystartował w kwietniu 2014 roku i od tego czasu na stałe zagościł w kalendarzu kołobrzeskich imprez muzycznych.   

Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza „wraca do korzeni”, do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus.  Organizatorem jest Komitet Organizacyjny Wodnikusa.  W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą osoby fizyczne oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu i Fundacja "Historia Kołobrzegu".

Wodnikus ma charakter przeglądu, w czasie jego trwania wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXIII Spotkania: zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta .

 

Program imprezy:

17 – występy zakwalifikowanych wykonawców

Ok. 21.00 Gość XXIII Spotkania – zespół Słodki Całus Od Buby

 

Więcej szczegółów, na stronie https://www.facebook.com/wodnikus

 


WIZYTA W HOSPICJUM

Z wizytą w kołobrzeskim Hospicjum.Odliczamy dni do niedzielnych Pól Nadziei.


WIELKANOCNE WARSZTATY

Pisanki, kraszanki, jajka malowane....
11. kwietnia 2017 r. odbyły się w szkole Warsztaty Wielkanocne, w ramach których zdobiliśmy jajka i przygotowywaliśmy świąteczne potrawy.

W ramach warsztatów przeprowadzony został gastronomiczne konkurs wielkanocny pt. „Wariacje z jajek”.
Jurorami byli:
Panowie Piotr Buryło i Maciej Jeleń - szef kuchni oraz zastępca szefa kuchni Wellness Hotel proVITA w Kołobrzegu oraz Pani Anna Ciesińska- kierownik sekcji Żywienia, Żywności i Przedmiotów Użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu.
W konkursie:
I miejsce zdobyli Sebastian Lasota (klasa 3a) i Hubert Tocicki (klasy 3b)...
II miejsce Nikola Kulesza i Izabela Hamulak (klasa 3a)
III miejsce Miłosz Marczyk i Aleksandra Bagińska (klasa 2a).
Gratulacje! Było prawdziwie wariacko-jajecznie- pysznie i pięknie!

Warsztaty sfinansowane ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg przeznaczonych na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj.


XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW "O BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ" -

ŚLUB ZACZAROWANY W BURSZTYNIE

7 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów "O Bursztynowy Grzebień" - Ślub Zaczarowany w Bursztynie - uczesanie fryzury fantazyjnej konkurencja damska.
Agaty, Karolina i Klaudia podjęły wyzwanie. Konkurencja była ogromna. Do konkursu przystąpiło 40 drużyn z całej Polski.
Podium nie zdobyte, ale za to zdobyte nowe doświadczenia!
Dziewczyny-gratulacje!!!

Więcej fot w Wydarzeniach.


WIELKANOCNA DEKORACJA-KONKURS

Oceniliśmy prace wykonane przez uczniów na okoliczność nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wybór laureatów był bardzo trudny. Wszystkie dekoracje są piękne!

I miejsce za baranka i króliczki z włóczki - Magda Bąk kl. I d

II miejsce za olbrzymie dekoracyjne jajko - Miłosz Marczyk kl. II a

III miejsce za dekoracyjne jajka – Szymon Nowowiejski kl. I o i Michał Wawszczyk kl. I b

Zwycięzcom gratulujemy!


I  TARGI ZAWODOZNAWCZE

05. kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Mielnie odbyły się I Tragi Zawodoznawcze.

Przybliżyliśmy Rodzicom i Uczniom Mielna i okolic naszą ofertę na przyszły rok szkolny.

 


CYFROWOBEZPIECZNI.PL

Przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat w zakresie możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Założeniem projektu jest skuteczna odpowiedź na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców  w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

Zajrzyj na: www.cyfrowobezpieczni.pl

Bieżące informacje dotyczące realizacji projektu znajdziesz w zakładce Cyfrowobezpieczni


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Przywitaliśmy wiosnę w prawdziwie wiosennej, miłej  atmosferze.
W pierwszym dniu wiosny wzięliśmy udział w zainicjowanej przez Starostę Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego,  wspólnego sadzenia drzew i krzewów na terenie powiatu.

Uczniowie klasy IB ("Mechaniki") zasadzili głogi przy ul. VI Dywizji Piechoty. NASZE GŁOGI W MIEŚCIE :)

Zaś uczniowie klas  I D i III A pierwszy dzień wiosny spędzili z historią w tle. Uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Oręża Polskiego. Po zwiedzeniu wystaw w muzeum, wśród promieni wiosennego słońca, udali się na spacer do kołobrzeskiego portu, zjedli pyszną pizzę i wrócili do szkoły w świetnych nastrojach! :)

"Wiosna, wiosna, ach to ty..." :) :) :)

 


WOLONTARIAT

Pierwszego dnia wiosny uczniowie z klasy IO, IIOa, IIOb  udali się do budynku Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu.
Zwiedziliśmy budynek instytucji oraz zostaliśmy zapoznani z ideą "wolontariatu" i terminologią związaną z funkcjonowaniem hospicjum.

Organizatorkami wyjścia były pani Janina Pyda  i pani Angelika Nowak.  


PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

W ramach działań służących profilaktyce uzależnień udaliśmy się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl taneczny pt. "Dziadek do orzechów".
Organizatorkami wyjścia były pani Alina Kornak – psycholog i pani Angelika Nowak – neurologopeda.
Zrealizowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg na realizację działań służących profilaktyce uzależnień.


KOŁOBRZESKIE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 72. ROCZNICY WALK O KOŁOBRZEG