NAUCZYCIEL NA MEDAL

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Z radością zawiadamiamy, że otrzymaliśmy dziś informację, iż nauczycielka naszej szkoły – Pani pedagog Alina Hajdamowicz, została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w naszym województwie w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja jest dowodem wielkiego szacunku i sympatii. Dziękujemy!


Nauczyciele, którzy zostali nominowani do nagrody, zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku do gazety „Głos Koszaliński”/”Głos Szczeciński”, który ukaże się w połowie listopada. Liderzy głosowania zostaną przedstawieni w artykułach na łamach drukowanego wydania „Głosu Koszalińskiego”/”Głosu Szczecińskiego”, w internecie i na Facebook’u.

To nominacja w kolejnej edycji największego w kraju plebiscytu edukacyjnego, w którym laureaci zostają wybrani kolejno – najpierw w głosowaniu w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Na laureatów czekają medale i nagrody, z zwycięzcy z każdego województwa, w każdej kategorii plebiscytu, odbiorą główne nagrody podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie1.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już dziś, w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gk24.pl/nauczyciel


Nauczyciel na Medal to ogólnopolski plebiscyt organizowany od 2016 roku przez polską grupę wydawniczą Polska Press, którego celem jest wybór najlepszych nauczycieli w powiatach i województwach w Polsce.

Plebiscyt polega na wyłonieniu laureatów w drodze głosowania czytelników w kategoriach: Nauczyciel klas 1-3, Nauczyciel klas 4-8 i Gimnazjum, Nauczyciel Szkół Ponadpodstawowych, Szkoła Roku. W plebiscycie udział mogą wziąć wszyscy nauczyciele pracujący na co dzień w placówkach publicznych i prywatnych na terenie kraju. Zgłoszenia kandydatów do tytułu dokonywane są przez internet, jednak każde z nich musi zostać zweryfikowane, a nominowany musi wyrazić zgodę na udział w konkursie.

Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym nauczyciele rywalizują na szczeblu powiatowym. Najlepsza trójka otrzymuje przepustkę do etapu drugiego – wojewódzkiego. Głosy gromadzone są za pośrednictwem płatnych esemesów oraz głosowania internetowego. Laureaci pierwszych trzech miejsca na etapie powiatowym otrzymują pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Nagrodami na etapie wojewódzkim są ponadto m.in. studia podyplomowe realizowane u akademickich partnerów plebiscytu. Nagrody przekazywane są w trakcie specjalnej gali odbywającej się w mieście wojewódzkim2.

1 Informacja sporządzona na podstawie wiadomości przesłanej przez głównego koordynatora plebiscytu.

2 Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauczyciel_na_medal.

Skip to content