Z rozwagą na drodze!

Z rozwagą na drodze!

Drif, a także: drifting to technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu świadomie zainicjowanym przez kierowcę. Jednocześnie jest to nazwa dyscypliny sportu motorowego uchodzącej za najbardziej widowiskowy i jednocześnie najprężniej rozwijający się sport motorowy na świecie (źródło: Wikipedia).

A wiecie, że drift wywodzi się z Japonii?…


O drifcie rozmawialiśmy wczoraj w szkole. Umiejętność opanowania samochodu, kontroli nad nim w czasie poślizgu jest niezwykle cenną u każdego kierowcy. Niestety, jak każdą sztukę, również sztukę driftingu trzeba opanować – nauczyć się jej i dobrze wyćwiczyć.

Tzw. „palenie gumy” na parkingu i innych miejscach do tego nie przeznaczonych to nie drifting, to drogowe chuligaństwo. Takim zachowaniem łamane są przepisy ruchu drogowego, a piesi i inni użytkownicy dróg narażani są na wypadki. Nigdy nie ma pewności czy kontrola nad pojazdem nie zostanie utracona, a wtedy – w następstwie – traci się kontrolę na własnym życiem…
Zawodowi drifterzy stanowczo odcinają się od takich osób, a Policja ostrzega o prawnych konsekwencjach takich zachowań.
Właśnie o tym rozmawialiśmy wczoraj z naszymi gośćmi – Przedstawicielami Stowarzyszenia Drift Team Kołobrzeg, które wspólnie z Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili fantastyczne spotkanie na temat tego czym jest drifting i jak go bezpiecznie trenować.
W czasie spotkania zostały zaprezentowane trzy pojazdy przywiezione specjalnie na spotkanie, które zrobiły niezły hałas z pozytywnym jednak wydźwiękiem.
Wśród drifterów nie zabrakło naszych byłych i obecnych uczniów.
Pracujemy nad tym, by w każdej dziedzinie być zawodowcami!

Bardzo dziękujemy wspaniałym Gościom za spotkanie.

Skip to content