„Młodzieży Czytanie”

„Młodzieży Czytanie”

Tegoroczna akcja „Młodzieży Czytanie”, współorganizowana przez Zachodniopomorską Kurator Oświaty oraz Książnicę Pomorską w Szczecinie, odbyła się 16 listopada, w obecności Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty – Pana Bogusława Ogorzałka oraz koszalińskiej artystki malarstwa i rysunku Pani Małgorzaty Chmielowskiej w siedzibie Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie.
Akcja kierowana jest do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury. Jej celem jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie.
W tym roku czytano fragmenty utworów Gabrieli Zapolskiej. Uczennice naszej szkoły świetnie poradziły sobie z powierzonym zadaniem.
Hania, Wiktoria, Ola, Żaneta i Angelika przedstawiły fragment „Moralności pani Dulskiej”.
Opiekunką uczennic była Pani Małgorzata Misterek.

Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek z uczennicami naszej szkoły i opiekunką
Uczennice szkoły w trakcie czytania fragmentu „Moralności pani Dulskiej”
Skip to content