Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

25 listopada br., po bardzo długim czasie, udało się nam zorganizować wycieczkę do Szczecina, której głównym celem była wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 3Bp, 3Dg i 1Bp.

W Muzeum, oprócz powojennych eksponatów polskiej motoryzacji podziwialiśmy wiele modeli aut nieistniejącej już marki Stoever, której fabryka mieściła w latach 1858 – 1945 w niemieckim wówczas Szczecinie.
Obejrzeliśmy także ciekawe prototypy polskiej motoryzacji z wieloma modelami przedwojennych jak i powojennych motocykli, których w latach 60-tych Polska była największym producentem na świecie.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemnych bunkrów przeciwlotniczych, w czasie którego dowiedzieliśmy się mnóstwa interesujących faktów dotyczących funkcjonowania ludności cywilnej w okresie bombardowań alianckich podczas II wojny światowej ówczesnego Szczecina.

Skip to content