Zwiedzamy Trzęsacz, Międzyzdroje i Świnoujście w ramach Programu Poznaj Polskę

Zwiedzamy Trzęsacz, Międzyzdroje i Świnoujście w ramach Programu Poznaj Polskę

W dniu 22 listopada 2022 r. wycieczkę do Trzęsacza, Międzyzdrojów i Świnoujścia uczennice i uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia naszego Zespołu rozpoczęli od zwiedzania Multimedialnego Muzeum Trzęsacza. W muzeum odbyli niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Zastosowane multimedialne bodźce oddziaływały na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką.

Za pomocą nowoczesnych technologii uczniowie wysłuchali historii Ruin Kościoła w Trzęsaczu, dowiedzieli się o znaczeniu 15. południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także zobaczyli jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. Po wizycie w muzeum zobaczyli ruiny kościółka na klifie.

Z Trzęsacza uczniowie pojechali do Międzyzdrojów. Tam odbyli spacer po molo, a następnie weszli do Oceanarium, żeby obejrzeć ryby pochodzące z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych.
Okazy w Oceanarium to żywi ambasadorzy ogromnej bioróżnorodności świata istot żywych.

Uczniowie mieli okazję zaobserwować wiele unikalnych gatunkowo cech morfologicznych, zachowań pokarmowych czy rozrodczych.

Kolejnym miastem na mapie podróży było Świnoujście. W Forcie Gerharda, twierdzy na wyspie Wolin w Świnoujściu uczniowie przeżyli musztrę wykonaną przez pruskiego żołdaka. Pobyt w mieście położonym na 3 wyspach to również niezapomniana przeprawa promowa przez cieśninę Świnę do McDonald’s, gdzie każdy zjadł posiłek zgodnie ze swoimi upodobaniami kulinarnymi.

Skip to content