Wypływamy na szerokie wody!

Wypływamy na szerokie wody!

Dnia 1 lutego 2023 r. podpisaliśmy z Polską Żeglugą Bałtycką S.A.umowę o realizację praktyk zawodowych uczniów w zawodzie kucharz.

Nasi uczniowie  odbędą w okresie ferii i wakacji dwutygodniowe praktyki zawodowe na statkach czarterowych PŻB S.A.kursujących do Szwecji.

W ramach podjętej współpracy z Ośrodkiem Szkoleniowym „Libra” w Kołobrzegu uczniowie przeszli szkolenia morskie w zakresie zintegrowanego bezpieczeństwa wg Konwencji STCW (ang. International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers), które jest wymagane od osób pracujących na statkach. Zdobyte certyfikaty ważne będą 5 lat.

Praca na promach będzie atrakcyjną formą praktyk zawodowych organizowanych przez szkołę. Młodzież zdobędzie cenne doświadczenie zawodowe na  promachBaltivia, Cracovia, Mazovia, Nova Star, Wawel – kursujących z portów w Gdańsku i Świnoujściu, które pozwoli w przyszłości odnaleźć się naszym uczniom na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Skip to content