Kampania „Świat się wali”

Kampania „Świat się wali”

Dzisiaj, w obecności Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anny Mieczkowskiej, Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego i psychologa Jacka Pawłowskiego, odbyła się inauguracja kampanii, której hasło brzmi „Świat się wali – nie upadaj, pytaj”.
To kampania skierowana do młodzieży, która znajduje się w kryzysie psychicznym.

Na korytarzach naszej i innych kołobrzeskich szkół, a także w ich bardziej ustronnych miejscach (np. łazienkach) pojawiły się naklejki z hasłem „Świat się wali” i specjalnym kodem QR z zakodowanym adresem strony internetowej, zawierającej bazę podmiotów udzielających wsparcia młodzieży i dzieciom, które doznają przemocy ze strony rówieśników, doświadczają przemocy domowej i rodzinnej, a także osobom nieśmiałym, zastraszanym i nieradzącym sobie z problemami dnia codziennego.

Celem akcji jest umożliwienie dzieciom i młodzieży szybkiego uzyskania pomocy psychologicznej w sytuacjach zagrożenia.

Skip to content