Nasza biblioteka to miejsce, w którym miło i przyjemnie spędzisz czas…

Chcesz sprawdzić czy daną lekturę lub inną interesującą Cię książkę znajdziesz w naszej szkolnej bibliotece? Zapewni Ci to moduł umożliwiający wyszukanie danej pozycji książkowej.

Serdecznie zapraszamy do katalogu online naszej biblioteki. Kliknij tutaj lub w poniższy obrazek

W bibliotece możesz też spokojnie porozmawiać, odpocząć, zrelaksować się, przygotować się do zajęć, poczytać, pooglądać, posłuchać… Swoją pomocą zawsze służą panie, mgr Małgorzata Misterek i mgr Sylwia Łuców.

Biblioteka szkolna znajduje się na drugim piętrze szkoły. Jest to miejsce składające się z dwóch pomieszczeń, w których zgromadzono ponad 13 tys. woluminów. Znajdziemy tu literaturę piękną młodzieżową, poezję, kryminały, literaturę popularnonaukową z wielu dziedzin wiedzy. Dysponujemy także bogatymi zbiorami audiowizualnymi, tj. filmy kryminalne, komediowe, obyczajowe, edukacyjne. W kąciku czytelniczym spokojnie poczytasz wybraną przez siebie książkę, a za pomocą komputera wyszukasz potrzebne ci informacje. W bibliotece nie tylko czytamy, ale również tworzymy prace plastyczne, pomagamy rozwijać zdolności i zainteresowania. Biblioteka przygotowuje i organizuje wystawy, akcje, konkursy i imprezy oraz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły.

Jeżeli masz jakieś pomysły, sugestie, czekamy na Twoje propozycje. Razem możemy to zrobić. Zapraszamy do nas – miejsca, w którym każdy znajdzie tu coś dla siebie.