ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

To już wieloletnia tradycja, że świętujemy Światowy Dzień Chleba!

W tym roku, w ramach obchodów, organizujemy w dniu dzisiejszym dla mieszkańców Kołobrzegu i gości miasta – turystów – pokaz chleba. Pokaz odbędzie się na Skwerze Pionierów w godzinach 9:00-12:00.

Dzięki prezentacji będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć, poznać, spróbować różne rodzaje pieczywa od żytniego, poprzez razowe, mieszane do pszennego, wieloziarnistego, z dynią, słonecznikiem i innymi ziarnami i pestkami. Będzie można również dowiedzieć się jaki chleb należy kupować, i z jakich składników upiec najzdrowszy chleb i dlaczego w ogóle należy spożywać pieczywo.

Od wielu lat organizując Dni Chleba, promujemy zdrowy styl życia, pragnąc skupić uwagę mieszkańców Kołobrzegu i uczniów na jakości spożywanego chleba oraz na wykształcenie potrzeby dbania o własne zdrowie.

Zorganizowanie prezentacji nie byłoby możliwe bez zaangażowania i wsparcia ze strony zakładów piekarniczo-cukierniczych. W tym roku Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w  Kołobrzegu wsparli:

Piekarnia i Sklep Sp.j. Tadeusz Paczkowski i Wspólnicy z Dobrzycy

Zakład Cukierniczo-Piekarniczy MARCYŚ Marcin Kantek z Gościna

Piekarnia-Cukiernia „NIZOŁ” Jarosław Nizioł z Kołobrzegu

Piekarnia, cukiernia NA OGRODACH Olga Wendland z Kołobrzegu

Piekarnia S.C. Makarewicz z Rymania.

Bardzo serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich serdecznie na Skwer Pionierów 18 października 2021r. w godzinach 09:00-12:00 na prezentację pieczywa z zakładów piekarskich powiatu kołobrzeskiego.

Skip to content