Nasza szkoła laureatem w konkursie „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”

Nasza szkoła laureatem w konkursie „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”

Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła tytuł laureata w konkursie Ministra Edukacji i Nauki „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” – edycja 2022.

Wczoraj, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu Pani Magdalena Barna w Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty w Szczecinie odebrała gratulacje od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Pani Katarzyny Koszewskiej oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty – Pana Jerzego Sołtysiaka. Zachodniopomorski Kurator Oświaty przekazała Pani Dyrektor cenną nagrodę dla szkoły – profesjonalny zestaw do programowania – MODI Expert Kit (oprogramowanie pozwoli uczniom przyswoić kluczowe pojęcia z zakresu informatyki i zamienić naukę programowania we wciągającą zabawę; poprzez realizację praktycznych projektów uczniowie będą uczyć się logicznego rozwiązywania problemów i rozwiną myślenie algorytmiczne. MODI wpisuje się w program nauczania STEAM).

Przypominamy, że Dzień Nowych Technologii w Edukacji w zeszłym roku odbył się 29 kwietnia. Była to czwarta edycja inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktyczne.

W szkołach w tym dniu, w całej Polsce organizowane są gry, zabawy, zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, projekcje filmów, spotkania z ekspertami, a także lekcje pokazowe dla dzieci i dorosłych, a następnie każda szkoła publikuje relację na stronie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

Nasz Dzień Nowych Technologii w Edukacji zdobył najwyższą ocenę Komisji konkursowej, która poddała ocenie między innymi: zgodność z tematyką wydarzenia, ciekawy sposób ujęcia temat, stopień wykorzystania nowych technologii, czy atrakcyjność wykonania relacji.

Od lewej: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Pan Jerzy Sołtysiak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu – Pani Magdalena Barna, Zachodniopomorski Kurator Oświaty- Pani Katarzyna Koszewska.
Skip to content