Kołobrzeskie neony – startujemy oficjalnie

Kołobrzeskie neony – startujemy oficjalnie

Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z grupą  Kołobrzeskie Neony.

Z ogromną chęcią i radością podejmiemy prace przy odrestaurowaniu neonu z kołobrzeskiej restauracji „Fregata” – nasi uczniowie usuną stare powłoki farby neonu.

Dzisiaj uczniowie szkoły spotkali się z liderką grupy Katarzyną Koperkiewicz oraz partnerami inicjatywy Panią Karoliną Cichy – Szromnik, Panem Robertem Świdkiewiczem – przedstawicielami  firmy TROTON Sp. z o.o. i  Panem Norbertem Aleksiukiem z firmy BL Serwis Stal Nierdzewna – pracodawcą naszych uczniów.

Pani Katarzyna przybliżyła uczniom historię kołobrzeskich neonów oraz przedstawiła podjętą inicjatywę ich ratowania i przywrócenia do dawnej świetności.

Pan Robert Świdkiewicz, doradca techniczny z firmy TROTON Sp. z o.o., zaprezentował specjalne produkty marki Troton, które pomogą w usunięciu powłok farby z neonu oraz przedstawił zasady bezpiecznego ich używania.

Pod czujnym okiem Pana Norberta Aleksiuka uczniowie uczący się zawodu ślusarz zmontują elementy neonu i przywrócą jego dawną formę.

Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła została partnerem tej wspaniałej inicjatywy.

Zabieramy się do pracy!

Skip to content