Dni Olimpijczyka

Dziś, podczas powiatowych obchodów Wojewódzkich Dni Olimpijczyka uczniowie naszej szkoły odebrali z rąk Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty – Pana Bogusława Ogorzałka oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu – Pani Anny Mazurek, medale i dyplomy za zajęcie pierwszych miejsc w międzyszkolnej rywalizacji.
Kacper Chażyński – I miejsce w konkursie wiedzy olimpijskiej.
Łukasz Strzelecki – I miejsce w trójboju wytrzymałościowo – siłowym.

W tym dniu odwiedzili szkołę utytułowani polscy Olimpijczycy: Marian Tałaj (judo), Mirosław Kowalewski (wioślarstwo), Krzysztof Pierwieniecki (boks), Wojciech Natusiewicz (podnoszenie ciężarów).
Zwiedzili szkołę, a w trakcie spotkania z uczniami opowiedzieli o różnych aspektach uprawiania sportu.

Drugą częścią obchodów Wojewódzkich Dni Olimpijczyka, która odbyła się w I Liceum Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu była rywalizacja sportowa.
Po pięknej uroczystości ceremonii otwarcia i oficjalnej części, zaczęły się zawody.

Nasi uczniowie stanęli na podium:
Wiktor Wołowski zdobył II miejsce w pchnięciu kulą, a Kacper Chażyński był drugi w sprincie na 100 m. Gratulacje!!!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.