Konferencja podsumowująca projekt

Konferencja podsumowująca projekt

Współfinansowane przez Unię Europejską -logo UE
Współfinansowane przez Unię Europejską -logo UE

Konferencja projekt współfinansowany przez Unię Europejską pn. „Europejskie praktyki drogą do sukcesu”
zrealizowany w ramach programu Erasmus+Akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób odbyła się dnia 30 maja 2023 r. o godzinie 12.00.

W obecności zaproszonych Gości – przedstawicieli organu prowadzącego szkołę: Pana Jacka Kusia – Wicestarosty Powiatu Kołobrzeskiego, Pana Mirosława Tessikowskiego – Członka Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego i Pani Anny Mazurek – Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, a także zaproszonych Pracodawców uczniów, którzy wzięli udział w mobilności, podsumowaliśmy Projekt Erasmus+.

Uczniowie opowiedzieli o swojej sycylijskiej przygodzie, czyli o tym z jak wspaniałym przyjęciem spotkali się ze strony pracodawców i na czym polegała ich praca u sycylijskich przedsiębiorców.
Trzecioklasiści podkreślali niezwykłą gościnność Włochów i ich zupełnie inne podejście do pracy.

Udział uczniów w projekcie to niewątpliwie przygoda życia.

Pomijając umiejętności, które zdobyli uczniowie w czasie staży, to nie do przecenienia są tu kompetencje miękkie, które posiedli. Do tych najbardziej użytecznych – z perspektywy przyszłej drogi zawodowej- możemy zaliczyć: radzenie sobie ze stresem, umiejętność współpracy w zespole, wykorzystania komunikacji niewerbalnej w pracy, zdolność do empatii, wykazywanie samodzielności i odpowiedzialności oraz wprawne zarządzanie czasem.

To niewątpliwie są kompetencje niezwykle cenione na współczesnym rynku pracy.

Po przemiłym spotkaniu uczestnicy mogli spróbować poczęstunku przygotowanego przez naszych uczniów. Nie zabrakło oczywiście włoskich specjałów, takich jak tiramisu, bruschetta z pomidorami, koreczki z melonem, mozarellą i szynką dojrzewającą.
Mieliśmy także okazję spróbować prawdziwych sycylijskich oliwek.

Wyrazy ogromnego podziękowania kierujemy w stronę pani Lindy Maciejewskiej-Pertek Project Coordinator w EProjectConsult, czyli naszego dobrego ducha projektu – włoskiego Partnera.
Pani Linda wprowadziła nas w projekt, omówiła kulturę i zwyczaje Włochów, a także służyła pomocą o każdej porze dnia i nocy.
Warto dodać, że swoją otwartością, energią i zaangażowaniem mogłaby obdarować pół Sycylii.

Broszura projektowa:

Skip to content