Święto szkoły

Dziś odbyła się uroczystość z okazji Święta naszej szkoły -Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu.

Po raz pierwszy uroczystość obchodziliśmy poza murami szkoły – w Regionalnym Centrum Kultury i zorganizowaliśmy ją w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – co wydaje nam się idealnym połączeniem. Zaszczycili nas obecnością wspaniali Goście, Pracodawcy naszych uczniów, byli Pracownicy szkoły, Rodzice uczniów; w uroczystości wzięła udział kadra szkoły i uczniowie. Otrzymaliśmy mnóstwo wspaniałych życzeń i prezentów.

Pani Dyrektor w czasie przemówienia przypomniała historię szkoły, podkreśliła niezmieniony od początku jej istnienia charakter i cel, który tak mocno sytuuje szkołę w społeczności lokalnej. Podsumowała również osiągnięcia szkolne z ostatnich miesięcy. Zaznaczyła rolę pracodawców z życiu szkoły, podkreśliła wagę codziennej współpracy, podziękowała Pracodawcom za wsparcie, którego nam udzielają.

Z okazji święta wręczone statuetki, w podziękowaniu za zaangażowanie, współpracę, pomoc szkole, a także indywidualne osiągnięcia.

„Pracodawcą Roku” został przedsiębiorca – Paweł Makarewiczowi, „Zawodowcem Roku” uczeń Tomasz Iglikowski a „Przyjacielem Szkoły” – twórczyni Kołobrzeskich Neonów Katarzyna Koperkiewicz.

Zgodnie z regulaminem międzyszkolnego konkursu kulinarnego Mistrz Kuchni Junior, wręczono również nagrody jego tegorocznym laureatom.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie kulinarnym i fryzjerskim.